július 2019

Hálózati eszközök neveinek migrálása a Debian 9 (Stretch) udev szabványába

botond küldte be 2019. 07. 14., v – 17:20 időpontban
A Debian a 9-es (Stretch) kiadásától kezdve új hálózati interfész elnevezési sémát vezetett be. A korábban megszokott ethernet eszközök nevei (pl. eth0) vagy WLAN eszközök nevei (pl. wlan0), stb helyett – egy friss telepítésű Debian 9 Stretch rendszer – ilyen neveket használ, mint például enp5s7, illetve wlp2s0. A Debian 9 (Stretch) még elkezeli ezeket a neveket, de a Debian 10 (Buster) már nem. Ebben a leírásban elvégezzük az új hálózati interfész nevek használatára történő átállást, hogy ha tovább szeretnénk frissíteni rendszerünket, működjön a hálózatunk a Debian 10-es kiadásával is.

WordPress 5.2 CMS telepítése ISPConfig-os szerverkörnyezetre (2. oldal)

botond küldte be 2019. 07. 12., p – 17:12 időpontban
A WordPress egy ingyenes, nyílt forráskódú, könnyen kezelhető, egyedivé alakítható és keresőbarát CMS rendszer, melynek segítségével egyszerűen hozhatunk létre blogokat, weboldalakat, vagy akár webáruházakat is. Ezen az oldalon folytatjuk a webfiók kialakítását egy Shell felhasználó létrehozásával, majd befejezzük a WordPress 5.2 CMS rendszer feltelepítésével.

WordPress 5.2 CMS telepítése ISPConfig-os szerverkörnyezetre

botond küldte be 2019. 07. 12., p – 17:10 időpontban
A WordPress egy ingyenes, nyílt forráskódú, könnyen kezelhető, egyedivé alakítható és keresőbarát CMS rendszer, melynek segítségével egyszerűen hozhatunk létre blogokat, weboldalakat, vagy akár webáruházakat is. Korábban már feltelepítettünk egy Drupal 8-as rendszert egy Debian 8 (Jessie) tökéletes szerver konfigurációra, most pedig a WordPress 5.2 verzióját fogunk szóra bírni egy szintén ISPConfig-os szerverkörnyezeten. A feltelepített weboldalra később még több leírás is fog épülni.

Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver) minimális szerver telepítése (2. oldal)

botond küldte be 2019. 07. 02., k – 17:41 időpontban
Ebben a leírásban elkészítjük az Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver) minimális szervert, ami sok további leírás építőköve lesz. Az Ubuntu az LTS (Long Term Support) családjának tagjaihoz öt éven át nyújt támogatást, így a 18.04-es verzióhoz még 2023 áprilisáig fogunk frissítéseket kapni. Ez kiváló alapjául szolgál egy szerver telepítésének – amit akár hosszú éveken át szeretnénk biztonságosan üzemeltetni. Ezen az oldalon befejezzük a telepítést néhány parancssori beállítás elvégzésével.

Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver) minimális szerver telepítése

botond küldte be 2019. 07. 02., k – 17:35 időpontban
Ebben a leírásban elkészítjük az Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver) minimális szervert, ami sok további leírás építőköve lesz. Az Ubuntu az LTS (Long Term Support) családjának tagjaihoz öt éven át nyújt támogatást, így a 18.04-es verzióhoz még 2023 áprilisáig fogunk frissítéseket kapni. Ez kiváló alapjául szolgál egy szerver telepítésének – amit akár hosszú éveken át szeretnénk biztonságosan üzemeltetni. Ezen az oldalon elkezdjük a telepítő lépéseivel, majd a következő oldalon befejezzük néhány parancssori beállítás elvégzésével.