monit

Hogyan frissítsük Debian 10 (Buster) alapú tökéletes szerverünket Debian 11 (Bullseye) rendszerre (3. oldal)

botond küldte be 2023. 01. 31., k – 11:30 időpontban
Ismét eljött egy újabb korszak, amikor Debian 10 (Buster) szerverünk felett is eljárt az idő, és már égető feladattá vált, hogy kezdjünk valamit ezzel a problémával. Ebben a leírásban egy Debian 10 (Buster) tökéletes szervert frissítünk Debian 11 (Bullseye rendszerre). Ezen az oldalon átnézzük az alaprendszert, valamint a magasabb szintű szerver szolgáltatásainkat és elvégezzük a szükséges utólagos beállításokat.

Hogyan frissítsük Debian 10 (Buster) alapú tökéletes szerverünket Debian 11 (Bullseye) rendszerre

botond küldte be 2023. 01. 31., k – 11:10 időpontban
Ismét eljött egy újabb korszak, amikor Debian 10 (Buster) szerverünk felett is eljárt az idő, és már égető feladattá vált, hogy kezdjünk valamit ezzel a problémával. Ebben a leírásban egy Debian 10 (Buster) tökéletes szervert frissítünk Debian 11 (Bullseye rendszerre). Ezen az oldalon átnézzük a frissítés előtti szükséges teendőket, amikkel felkészítjük rendszerünket az új főverzióra.

Szerver monitorozása a Monit segítségével Debian és Ubuntu rendszereken (2. oldal)

botond küldte be 2023. 01. 26., cs – 02:12 időpontban
A Monit egy ingyenes és nyílt forráskódú folyamat- és erőforrásfigyelő eszköz, amely a rendszerfolyamatok és erőforrások - webböngésző és parancssor segítségével történő - megfigyelésére használható. A Monit automatikusan leállítja vagy újraindítja a folyamatokat vagy szolgáltatásokat, amennyiben azok például túl sok erőforrást használnak fel, vagy rendellenesen működnek. A különböző eseményekről email-es riasztásokat is küld.
Ezen az oldalon egy Debian 11 (Bullseye) tökéletes szerveren már fentlévő (ISPConfig automatizált telepítő által feltelepített és beállított) Monit példányon végzünk el néhány finomhangolást, hogy az számunkra megfelelően működjön.

Szerver monitorozása a Monit segítségével Debian és Ubuntu rendszereken

botond küldte be 2023. 01. 26., cs – 02:06 időpontban
A Monit egy ingyenes és nyílt forráskódú folyamat- és erőforrásfigyelő eszköz, amely a rendszerfolyamatok és erőforrások - webböngésző és parancssor segítségével történő - megfigyelésére használható. A Monit automatikusan leállítja vagy újraindítja a folyamatokat vagy szolgáltatásokat, amennyiben azok például túl sok erőforrást használnak fel, vagy rendellenesen működnek. A különböző eseményekről email-es riasztásokat is küld.
Ezen az oldalon egy Debian 10 (Buster) tökéletes szerver 1.1-es változatára telepítjük fel frissen a Monit rendszermonitor programot, ahol még korábban nem volt használatban, majd utána beállítjuk.

monit

A monit Linux parancs manual oldala és súgója. A Monit egy segédprogram folyamatok, programok, fájlok, könyvtárak és fájlrendszerek kezelésére és figyelésére Unix /Linux rendszereken. A Monit automatikus karbantartást és javítást végez, és érdemi ok-okozati intézkedéseket tud végrehajtani hibahelyzetekben. Például a Monit elindíthat egy folyamatot ha nem fut, újraindíthat egy folyamatot ha nem válaszol, és leállíthat egy folyamatot ha túl sok erőforrást használ.

Hogyan építhetjük meg és élesíthetjük ISPConfig3 szerverünket, valamint hogyan biztosíthatjuk a Let's Encrypt SSL-el kezelőpanelünket, főbb szolgáltatásainkat és weboldalainkat (3. oldal)

botond küldte be 2023. 01. 20., p – 23:19 időpontban
Az ISPConfig kezelőpanel segítségével könnyedén menedzselhetjük a szerverünkön lévő weboldalakat, valamint az egyéb webes szolgáltatásokat. Ebben a leírásban áttekintjük hogyan építhetjük meg és élesíthetjük ISPConfig3 szerverünket, valamint hogyan állíthatjuk be az ingyenes, Let's Encrypt által kiállított SSL tanúsítványokat a kezelőpanel, a főbb szolgáltatások és a weboldalaink számára. Ezen az oldalon ellenőrizzük a szerveren működő webes szolgáltatásokat és egyéb összetevőket, ezután beállítjuk a Let's Encrypt SSL-tanúsítványokat a kezelőpanelre és a szükséges szolgáltatásokra, valamint a weboldalakra. Végül elvégzünk még néhány finomhangolási feladatot, illetve elhárítjuk az esetlegesen felmerülő problémákat is.

Hogyan építhetjük meg és élesíthetjük ISPConfig3 szerverünket, valamint hogyan biztosíthatjuk a Let's Encrypt SSL-el kezelőpanelünket, főbb szolgáltatásainkat és weboldalainkat

botond küldte be 2023. 01. 20., p – 23:14 időpontban
Az ISPConfig kezelőpanel segítségével könnyedén menedzselhetjük a szerverünkön lévő weboldalakat, valamint az egyéb webes szolgáltatásokat. Ebben a leírásban áttekintjük hogyan építhetjük meg és élesíthetjük ISPConfig3 szerverünket, valamint hogyan állíthatjuk be az ingyenes, Let's Encrypt által kiállított SSL tanúsítványokat a kezelőpanel, a főbb szolgáltatások és a weboldalaink számára. Ezen az oldalon feltelepítjük az alaprendszert, az ISPConfig kezelőpanelt a szükséges összetevőkkel, majd ellenőrizzük a már meglévő webes kezelőfelületeket és szolgáltatásokat.