Windows

Hogyan orvosoljuk az "Ez a számítógép nem alkalmas a Windows 11 futtatására" hibát a Windows 11 VirtualBox gépre történő telepítése során

botond küldte be 2022. 03. 24., cs – 21:02 időpontban
A VirtualBox virtuális gépeken sokféle operációs rendszert telepíthetünk, köztük a Windows valamennyi verzióját. Azonban a Windows 11 esetén még akadnak problémák. A Virtualbox jelenlegi (6.1) verziója elméletileg támogatja a Windows 11 rendszert is, azonban adódnak problémák a telepítés során. Ebben a hibaelhárítóban oldjuk meg ezt a kérdést, hogy gond nélkül telepíthessük a Windows jelenlegi legújabb kiadását, a 11-et is.

Dual boot: Windows 11 és Ubuntu 21.10 (Impish Indri) operációs rendszerek telepítése UEFI módban egy merevlemez két partíciójára

botond küldte be 2022. 03. 19., szo – 00:30 időpontban
Ebben a dual boot leírásban először egy Windows 11 operációs rendszert telepítünk, azután pedig egy Ubuntu 21.10 (Impish Indri) Linux példányt. A telepítés egy 64-bites UEFI alapú gépen történik, ahol egyetlen GPT partíciós sémával kialakított merevlemez két partíciójára kerülnek fel a szintén 64-bites rendszerek. Ezen az oldalon megvizsgáljuk az előfeltételeket, majd feltelepítjük a Windows 11 operációs rendszert.

Hogyan zsugoríthatjuk össze VirtualBox virtuális gépeink képfájljait Linux és Windows rendszereken

botond küldte be 2020. 12. 02., sze – 20:25 időpontban
A VirtualBox segítségével virtuális gépeket futtathatunk számítógépünkön, amik osztoznak a számítógép hardveres erőforrásain a gazda operációs rendszerrel. A VirtualBox lehetőséget biztosít a dinamikusan növekvő tárolók használatához is, amelyek segítségével olyan meghajtókat hozhatunk létre, amik belül (virtuálisan) ugyanúgy fix méretűek, de maguk a fizikai képfájlok létrehozásukkor csak néhány megabyte méretűek, és a használat során növekednek a rákerülő adatmennyiség függvényében. Ez visszafelé sajnos nem igaz, tehát ha például letörlünk valamit a virtuális gépről, akkor a virtuális tárolóeszköz fizikai képfájljának mérete sajnos nem csökken. Ebben a leírásban megnézzük, hogy kézi módszerrel hogyan zsugoríthatjuk össze VirtualBox virtuális gépeink dinamikusan növekvő képfájljait a ténylegesen használt méretére Linux és Windows rendszereken.

Dual boot: Windows 7 és Debian 10 (Buster) operációs rendszerek telepítése BIOS módban egy merevlemezre (2. oldal)

botond küldte be 2020. 03. 07., szo – 17:22 időpontban
Ebben a dual-boot leírásban először egy Windows 7 operációs rendszert telepítünk, azután pedig egy Debian 10 (Buster) példányt. A telepítés egy 64-bites BIOS alapú gépen történik, ahol egyetlen MBR partíciós sémával kialakított merevlemez két partíciójára kerülnek fel a szintén 64-bites rendszerek. Ezen az oldalon feltelepítjük a Debian 10 (Buster) operációs rendszert.

Dual boot: Windows 7 és Debian 10 (Buster) operációs rendszerek telepítése BIOS módban egy merevlemezre

botond küldte be 2020. 03. 07., szo – 17:20 időpontban
Ebben a dual-boot leírásban először egy Windows 7 operációs rendszert telepítünk, azután pedig egy Debian 10 (Buster) példányt. A telepítés egy 64-bites BIOS alapú gépen történik, ahol egyetlen MBR partíciós sémával kialakított merevlemez két partíciójára kerülnek fel a szintén 64-bites rendszerek. Ezen az oldalon feltelepítjük a Windows 7 operációs rendszert.

Hogyan tárolhatjuk biztonságosan, és tarthatjuk szinkronban jelszavainkat számítógépeinken és mobileszközeinken a KeePass jelszókezelő program segítségével (2. oldal)

botond küldte be 2019. 02. 23., szo – 16:55 időpontban
Ebben a leírásban megismerhetjük a KeePass nevű programot, amely Windows, Linux és Android rendszereken egyaránt kínál nagyfokú biztonságot jelszavaink és egyéb hozzáférési adataink tárolásához. Ezen az oldalon megnézzük, hogyan tudjuk a jelszavakat tároló adatbázist biztonságosan elérhetővé tenni és szinkronban tartani például egy saját szerveren, melyet SSH hozzáférésen keresztül tudunk írni, olvasni a különböző eszközeinkről.

Hogyan tárolhatjuk biztonságosan, és tarthatjuk szinkronban jelszavainkat számítógépeinken és mobileszközeinken a KeePass jelszókezelő program segítségével

botond küldte be 2019. 02. 23., szo – 16:42 időpontban
Ebben a leírásban megismerhetjük a KeePass nevű programot, amely Windows, Linux és Android rendszereken egyaránt kínál nagyfokú biztonságot jelszavaink és egyéb hozzáférési adataink tárolásához. A program Linux számítógépre és Android mobilkészülékre történő feltelepítése után átnézzük a jelszókezelő rendszer fontosabb funkcióit: Új adatbázist hozunk létre, abban kialakítjuk az alapvető struktúrákat a csoportok és bejegyzések létrehozásával.