Tartalom
Adatok
Licenc: XXX
Verziószám: (GNU coreutils) 8.30
Fejlesztő/tulajdonos: Free Software Foundation, Inc.
Rövid leírás:
A tail linux parancs manual oldala és súgója. Ez a kézikönyv oldal a tail parancs GNU verzióját írja le. A tail parancs a megadott fájl(ok) utolsó sorait (10 sor az alapértelmezett) írja ki; a szabványos bemenetről olvas, ha nincs fájl megadva, vagy, ha a fájl nevet '-' követi. Ha több, mint egy fájl van megadva, kiír egy fejlécet, ami tartalmazza a fájl nevét `==>' és `<==' jelek közé zárva, a többi fájl kimenetei előtt.
Man oldal kimenet
man tail
TAIL(1) General Commands Manual TAIL(1) NÉV tail - kiírja a meghatározott fájl utolsó részét ÁTTEKINTÉS tail [-c [+]N[bkm]] [-n [+]N] [-fqv] [--bytes=[+]N[bkm]] [--lines=[+]N] [--follow] [--quiet] [--silent] [--verbose] [--help] [--version] [fájl...] tail [{-,+}Nbcfklmqv] [fájl...] LEÍRÁS Ez a dokumentum nem lesz a továbbiakban karbantartva, lehet, hogy elavulttá, vagy inkompletté válik. A Texinfo dokumentáció a hiteles forrás. Ez a kézikönyv oldal a tail parancs GNU verzióját írja le. A tail parancs a megadott fájl(ok) utolsó sorait (10 sor az alapértelmezett) írja ki; a szabványos bemenetről olvas, ha nincs fájl megadva, vagy, ha a fájl nevet `-' követi. Ha több, mint egy fájl van megadva, kiír egy fejlécet, ami tartalmazza a fájl nevét `==>' és `<==' jelek közé zárva, a többi fájl kimenetei előtt. A GNU tail bármilyen mennyiségű adatot ki tud írni, kivéve azokat a UNIX verziókat, amelyek meghatározott méretű buffert használnak. A parancsnak nincs -r opciója (ellentétes írás). A fájl megfordítása valójában egy teljesen más munka, mint a fájl utolsó sorainak kiírása; A BSD tail tudja egyedül a megfordított outputot ami olyan nagy lehet, mint a buffer, ami általánosan 32K. Egy megbízható és sok oldalú parancs a fájlok megfordítására a GNU tac parancs. OPCIÓK A tail parancs két opció formátumot fogad el: az újat, amelyikben az opciók egy lehetséges betűhöz vannak csatolva és a régit, amelyikben a `+' vagy a `-' és egy lehetséges szám megelőz bármely lehetséges betűt. Ha a szám (`N') egy `+' jellel kezdődik, a tail a fájl elejétől viszonyítva az N-edik elemétől kezdi kiírni a fájlt egészen a végéig. -c N, --bytes N N byte-onként követ nyomon. N egy pozitív, egész szám, lehetőség szerint egy, az alább felsorolt és magyarázott karakterrel követve, amik meghatározzák, hogy milyen egységekre érted az N-t. b 512 byte-os blokkok. k 1 kilobyte-os blokkok. m 1 megabyte-os blokkok. -f, --follow Végtelen ciklusban köröz, és megpróbál minnél több karaktert olvasni a fájl végéről, feltételezve, hogy a fájl növekszik. Ezzel az opcióval letiltod a kimenet átadását (nem lehet átirányítani csővel). Ha több, mint egy fájl lett megadva, akkor a tail kiírja a fejlécet minden esetben, ha a másik fájlból kap új adatot, hogy meghatározza, honnét jött az új adat. -l, -n N, --lines N N soronként követi nyomon a fájlt. A -l opció csak akkor értelmeződik, ha a régi szintaktikát használod. -q, --quiet, --silent Soha sem ír ki fejlécet. -v, --verbose Mindig kiírja a fejlécet. --help Egy rövid tájékoztatást ad a parancs működéséről, majd kilép. --version Kiírja a verzió információkat, majd kilép. MAGYAR FORDÍTÁS Kaiser László <titanic@hcbyte.hu> FSF GNU Text Utilities TAIL(1)
Súgó kimenet
tail --help
Használat: tail [KAPCSOLÓ]… [FÁJL]… Minden egyes FÁJL utolsó 10 sorának kiírása a szabványos kimenetre. Több FÁJL esetén mindegyiket megelőzi egy fejléc, amely megadja a fájlnevet. Ha a FÁJL nincs megadva, vagy -, akkor a szabványos bemenetet olvassa. A hosszú kapcsolók kötelező argumentumai a rövid kapcsolókhoz is kötelezők. -c, --bytes=SZÁM az utolsó SZÁM bájt kiírása, vagy használható a -c +SZÁM a bájtok kiíratására minden fájl SZÁM. bájtjától kezdve -f, --follow[={name|descriptor}] a fájl növekedése során hozzáfűzött adatok kiírása; a hiányzó argumentum jelentése „descriptor” -F ugyanaz, mint a --follow=name --retry -n, --lines=SZÁM az utolsó SZÁM sor kiírása az utolsó 10 helyett, vagy a -n +SZÁM segítségével a SZÁM.-tól kezdődően írathatók ki --max-unchanged-stats=N a --follow=name kapcsolóval újranyit egy FÁJLT, amely mérete nem változott N (alapértelmezett: 5) ismétlés után, annak kiderítése érdekében, hogy az törlésre vagy átnevezésre került-e (ez a megszokott eset forgatott naplófájlok esetén). Az inotify használatakor ez ritkán hasznos --pid=PID a -f kapcsolóval, befejeződik, ha a PID folyamatazonosító megszűnik -q, --quiet, --silent ne írja ki a fájlneveket megadó fejléceket --retry próbáljon megnyitni egy fájlt akkor is, ha az nem érhető el -s, --sleep-interval=N a -f kapcsolóval, aludjon körülbelül N másodpercig (alapértelmezett: 1.0) az ismétlések között Az inotify és a --pid=P használatakor a P folyamat ellenőrzése N másodpercenként legalább egyszer -v, --verbose mindig írja ki a fájlneveket megadó fejléceket -z, --zero-terminated a sorok elválasztója NUL, nem új sor --help ezen súgó megjelenítése és kilépés --version verzióinformációk megjelenítése és kilépés A SZÁM a következő szorzó-utótagokkal rendelkezhet: b 512, kB 1000, K 1024, MB 1000*1000, M 1024*1024, GB 1000*1000*1000, G 1024*1024*1024, és ugyanígy T, P, E, Z, Y. A --follow (-f) kapcsolóval a tail alapértelmezésben a fájlleírót követi, ez azt jelenti, hogy a tail a fájl végét még a fájl átnevezése után is követi. Ez az alapértelmezett viselkedés nem fogadható el, ha valójában a fájlnevet és nem a fájlleírót akarja követni (például naplóforgatás esetén). Ebben az esetben használja a --follow=name kapcsolót. Ennek hatására a tail a megadott nevű fájlt úgy követi, hogy az átnevezést, eltávolítást és létrehozást kezelje. A(z) GNU coreutils online súgója: <https://www.gnu.org/software/coreutils/> A(z) tail fordítási hibái a <https://translationproject.org/team/hu.html> címen jelenthetők. Teljes dokumentáció itt: <https://www.gnu.org/software/coreutils/tail> vagy helyileg elérhető: info '(coreutils) tail invocation'
Kapcsolódó tartalom
- 549 megtekintés