Tartalom
Adatok
Licenc:
Verziószám:
Fejlesztő/tulajdonos:
Rövid leírás:
A seq linux parancs manual oldala és súgója. A seq parancs számok sorozatát írja a szabványos kimenetre. A számok első-től utolsó-ig, lépés lépésközzel következnek. Alapértelmezés szerint első és lépés is egyaránt 1, valamint minden szám új sorba kerül. A számok nem csak egészek, hanem valósak is lehetnek.
Man oldal kimenet
man seq
SEQ(1) Debian GNU/Linux manual SEQ(1) NÉV seq - számok sorozatát írja ki ÁTTEKINTÉS seq [opciók]... [első [lépés]] utolsó... LEÍRÁS Ez a manual oldal a GNU seq parancs tömör dokumentációja. Az oldal a Debian/GNU Linux disztribúcióhoz készült (de mások is használhatják), mivel eredetileg a programhoz nem tartozott manual oldal, hanem GNU Info formátumú dokumentáció tartozik hozzá; lásd lentebb. A seq parancs számok sorozatát írja a szabványos kimenetre. A számok első-től utolsó-ig, lépés lépésközzel következnek. Alapértelmezés szerint első és lépés is egyaránt 1, valamint minden szám új sorba kerül. A számok nem csak egészek, hanem valósak is lehetnek. OPCIÓK A program a szokásos GNU parancssor-szintaxist követi, a hosszú opciók két kötőjellel (`-') kezdődnek. Az opciók kivonatosan lentebb találhatók, a teljes dokumentáció GNU Info formátumban található meg. -f formátum, --format=formátum A számokat a formátum-nak megfelelő formázással írja ki, alapértelmezés a `%g'. A formátum-nak egy és csak egy formátumot kell tartalmaznia, ami lehet `%e', `%f' vagy `%g'. -s karakterfüzér, --separator=karakterfözér A számokat egymástól elválasztó karakterfüzér, alapértelmezés szerint egy újsor- karakter. A kimenet utolsó karaktere mindig egy újsor. -w, --equal-width Bevezető nullák használatával minden szám egyenlő szélességben íródik ki. (Másféle kitöltés a `--format' használatával érhető el). --help Kiírja a használható opciókat --version Kiírja a program verziószámát LÁSD MÉG A program teljes dokumentációja az Info rendszer Shell utilities: (sh-utils), GNU shell utilities szekciójában található. SZERZŐ Ezt a manual oldalt Galen Hazelwood írta a Debian/GNU Linux rendszer számára. MAGYAR FORDÍTÁS Tevesz Tamás <ice@rulez.org> GNU January 16th SEQ(1)
Súgó kimenet
seq --help
Használat: seq [KAPCSOLÓ]… UTOLSÓ vagy: seq [KAPCSOLÓ]… ELSŐ UTOLSÓ vagy: seq [KAPCSOLÓ]… ELSŐ NÖVEKMÉNY UTOLSÓ Számok kiírása az ELSŐTŐL az UTOLSÓIG, NÖVEKMÉNY lépésenként. A hosszú kapcsolók kötelező argumentumai a rövid kapcsolókhoz is kötelezők. -f, --format=FORMÁTUM printf stílusú lebegőpontos FORMÁTUM használata -s, --separator=KARAKTERLÁNC a KARAKTERLÁNC használata a számok elválasztására (alapértelmezett: \n) -w, --equal-width szélesség kiegyenlítése bevezető nullákkal való kitöltéssel. --help ezen súgó megjelenítése és kilépés --version verzióinformációk megjelenítése és kilépés Ha az ELSŐ vagy a NÖVEKMÉNY nincs megadva, akkor az alapértelmezés 1. Ez azt jelenti, hogy a kihagyott NÖVEKMÉNY akkor is 1 lesz alapértelmezésben, ha az UTOLSÓ kisebb, mint az ELSŐ. A számsorozat véget ér, ha az aktuális szám és a NÖVEKMÉNY összege nagyobb lenne, mint az UTOLSÓ. Az ELSŐ, NÖVEKMÉNY és UTOLSÓ lebegőpontos értékekként kerülnek értelmezésre. A NÖVEKMÉNY általában pozitív, ha az ELSŐ kisebb, mint az UTOLSÓ, és általában negatív, ha az ELSŐ nagyobb, mint az UTOLSÓ. A NÖVEKMÉNY nem lehet 0; az ELSŐ, NÖVEKMÉNY és UTOLSÓ egyike sem lehet NaN. A FORMÁTUM argumentumnak alkalmasnak kell lennie egy duplapontos típusú argumentum nyomtatására; az alapértelmezés a %.PONTOSSÁGf, ha az ELSŐ, NÖVEKMÉNY és UTOLSÓ fixpontos decimális számok pontossága legfeljebb PONTOSSÁG, ellenkező esetben %g A(z) GNU coreutils online súgója: <https://www.gnu.org/software/coreutils/> A(z) seq fordítási hibái a <https://translationproject.org/team/hu.html> címen jelenthetők. Teljes dokumentáció itt: <https://www.gnu.org/software/coreutils/seq> vagy helyileg elérhető: info '(coreutils) seq invocation'
Kapcsolódó tartalom
- 44 megtekintés