Tartalom
Adatok
Licenc:
Verziószám:
Fejlesztő/tulajdonos:
Rövid leírás:
A killall Linux parancs manual oldala és súgója. A killall program egy jelzést (signal) küld minden processznek, amely a megadott parancsok valamelyikét futtatja. Ha nincs jelzés megadva, SIGTERM-et küld.
Man oldal kimenet
man killall
KILLALL(1) User Commands KILLALL(1) NÉV killall - név szerint öli meg a processzeket ÁTTEKINTÉS killall [-eiqv] [-signal] név ... killall -l killall -V LEÍRÁS A killall program egy jelzést (signal) küld minden processznek, amely a megadott parancsok valamelyikét futtatja. Ha nincs jelzés megadva, SIGTERM-et küld. A jelzések névvel (pl. -HUP) vagy számmal (pl. -1) is megadhatók. A 0-s jelzés (a processz létezésének ellenőrzése) csak számmal adható meg. Ha a parancsnév egy törtvonalat (/) tartalmaz, akkor azt a bizonyos végrehajtható fájlhoz tartozó processzeknek lesz elküldve a jelzés a nevüktől függetlenül. killall nemnulla kilépési státuszt ad, ha a felsorolt parancsok bármelyike esetén előfordult, hogy nem ölt meg neki megfelelő processzt. Ha legalább egy processzt megölt minden parancs esetében, killall nullával tér vissza. Egy killall processz sosem öli meg magát, de megölhet más killall processzeket. OPCIÓK -e Pontos egyezést igényel nagyon hosszú nevek esetén. Ugyanis ha egy parancsnév 15 karakternél hosszabb, a teljes név nem biztos, hogy elérhető. Ebben az esetben alapértelmezés szerint a killall program megöl minden processzt, amelynek neve illeszkedik az első 15 karakterhez. A -e használata esetén az ilyen bejegyzéseket átugorja. Ha a -v opció is adott, akkor minden átlépett processzről üzenetet küld. -i Interaktívan megerősítést kér minden ölés előtt. -l Kilistázza az ismert jelzésneveket. -q Csendes: nem ír hibaüzenetet, ha nem ölt meg egy processzt sem. -v Jelenti, ha a jelzést sikeresen elküldte. -V A programváltozatról ír ki információt. FÁJLOK /proc a `proc' fájlrendszer helye. HIBÁK A fájl szerinti ölés csak olyan végrehajtható fájlokra működik, amleyek a végrehajtás során nyitva maradnak, azaz pl. az `impure' végrehajtható fájlok nem ölhetők meg ilyen módon. Figyelni kell, hogy a killall name parancsnak nem Linuxos rendszeren nem mindig a kívánt hatása van. Különösen fontos ez, ha kitüntetett felhasználóként (pl. root) dolgozunk. SZERZŐ Werner Almesberger <werner.almesberger@lrc.di.epfl.ch> LÁSD MÉG kill(1), fuser(1), pidof(1), ps(1), kill(2) MAGYAR FORDÍTÁS Horváth András <horvatha@rs1.szif.hu> Linux May 28, 1997 KILLALL(1)
Súgó kimenet
killall --help
Használat: killall [-Z KONTEXTUS] [-u FELHASZNÁLÓ] [ -y IDŐ ] [ -o IDŐ ] [ -eIgiqrvw ] [ -s SZIGNÁL | -SZIGNÁL ] NÉV... killall -l, --list killall -V, --version -e,--exact require exact match for very long names -I,--ignore-case case insensitive process name match -g,--process-group kill process group instead of process -y,--younger-than kill processes younger than TIME -o,--older-than kill processes older than TIME -i,--interactive ask for confirmation before killing -l,--list list all known signal names -q,--quiet don't print complaints -r,--regexp interpret NAME as an extended regular expression -s,--signal SIGNAL send this signal instead of SIGTERM -u,--user USER kill only process(es) running as USER -v,--verbose report if the signal was successfully sent -V,--version display version information -w,--wait wait for processes to die -n,--ns PID match processes that belong to the same namespaces as PID -Z,--context REGEXP csak a kontextussal rendelkező folyamatok kilövése (meg kell előznie az egyéb argumentumokat)
Kapcsolódó tartalom
- 17 megtekintés